Dieta i odchudzanie - dieta-kopenhaska

Dieta kopenhaska

dieta-odchudzanie.com


dieta kopenhaska

Jest to kontrowersyjna dieta, która z jednej strony uznawana jest za szybką metodę utraty wagi, a z drugiej obarczana za wytrącenie organizmu z naturalnej równowagi.

dieta-kopenhaska-1Dieta kopenhaska (inaczej zwana 13-dniową) za główny cel obiera sobie przywrócenie do normy metabolizmu. Tak jak nazwa wskazuje musi ona trwać 13 dni. Dzięki stosowaniu tej diety bardzo szybko można zrzucić zbędne kilogramy. Już po tych 13 dniach można spostrzec utratę wagi aż o 15 kilogramów. Dietę tę poleca się osobom, które chcą rozpocząć proces odchudzania z naprawdę „mocnym wejściem". Z pewnością dieta ta odpowiednia będzie dla osób niecierpliwych, które nie przepadają za długim oczekiwaniem na rezultaty. Co ważne, diety kopenhaskiej nie można ani skracać ani wydłużać. Trzynaście dni to ustalony czas, którego trzeba rygorystycznie przestrzegać. Wszelkie modyfikacje mogą bowiem spowodować bardzo nieprzyjemne skutki.

 

Dieta kopenhaska jadłospis

Dieta kopenhaska polega na tym, iż przez 13 dni stosuje się ustalone z góry menu. Dzień osoby stosującej tę dietę wygląda tak, że konsumuje ona trzy posiłki, z tym, że obiad musi być spożyty między godziną 12-tą a 14-tą. Kolacja natomiast musi odbyć się przed godziną 18-tą. Diety tej nie można wprowadzać w życie częściej niż raz na dwa lata. Jest to bowiem bardzo rygorystyczny sposób odżywiania, który musi być ściśle przestrzegany.

Podczas zachowywania diety 13-dniowej w menu znajduje się jedynie chude mięso, jaja, warzywa oraz nieznaczna ilość owoców. Do tego codziennie wymagane jest wypijanie dwóch litrów wody albo zielonej herbaty. Dopuszczalne jest także wypicie filiżanki czarnej kawy z jedną kostką cukru. Dzięki rannemu spożyciu tej używki organizm ma zostać pobudzony do działania.

Najważniejsze, aby pamiętać, że nie można narzucić sobie tej diety bez skonsultowania takiej decyzji z dietetykiem. Ważne też, aby w czasie jej stosowania być pod jego stałą kontrolą.

 

 


Lista tematów: